HebrewEnglish (UK)

2017-18 Senior A Results Grid

2017-2018 Ice Senior A

2017-2018 Ice Senior A

No 2017 Sen A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1
HC Bat Yam
  6:5                
2
Hitman Raanana
5:6                  
3
CIHS (Metula)
                   
4
Devils Rishon
                   
5
Devils-2 Rishon
                   
6
Dragons Nes Ziona
                   
7
Hawks (Haifa)
                   
8
Horses Kfar Saba
                   
9
Monfort (Maalot)
                   
10
Ninjas (Holon)
                   

2017 Senior B Results Grid

2017-2018 Ice Senior B

2017-2018 Ice Senior B

No 2017 Sen B 1 2 3 4 5 6 7 8
1
Silver Fox Yehud-2
               
2
Jerusalem Bears
               
3
Zoran-Kadima
               
4
Beer Sheba-B7
               
5
Monsters Rishon
               
6
Dragons Nes Ziona-2
               
7
White Bears Tel Mond
               
8
Dragons-3 Nes Ziona
               

2017 Senior C Results Grid

2017-2018 Ice Senior C

2017-2018 Ice Senior C

No 2017_Sen C 1 2 3 4 5 6
1
Ice Tigers Gedera
           
2
Silver Fox Yehud
           
3
Legion Rishon
           
4
Turtles Bat Yam
           
5
Wings Petakh Tikva
           
6
Rekhovot Magic Dragons
           

No 2017_Sen C_North 1 2 3 4 5
1
HC Metula
         
2
CIHS_Metula
         
3
Naharia-1
         
4
Karmiel-Naharia-2
         
5
Nazareth-Elit
         

2017 U-20 Results Grid

2017-2018 Ice U-20

2017-2018 Ice U-20

No U-20_Ice_A 1 2 3 4 5 6
1
Dragons Nes Ziona
           
2
Horses Kfar Saba
           
3
Devils Rishon
           
4
CIHS Metula
           
5
HC Bat Yam
           
6
Monfort Maalot
           

No U-20_Ice_B 1 2 3 4 5
1
Rishon-2 (Gedera)
         
2
Petakh Tikva
         
3
Silver Vox Yehud
         
4
SABLA Nes ZIona
         
5
Jerusalem
         

2017-18 U-18 Results Grid

2017-2018_Ice U-18

2017-2018_Ice U-18

No U-18 Group I 1 2 3 4 5 6
1
Falcons Zoran
           
2
CIHS Metula
           
3
Devils Rishon
           
4
Dragons Nes Ziona
           
5
Silver Fox Yehud
           
6
Scorpions Black (Bat Yam)
           
No U-18 Group II 1 2 3 4 5 6
1
Petakh Tikva
           
2
Devils-2 Rishon
           
3
White bears Tel Mond
           
4
Jerusalem Bears
           
5
Nes Ziona 2
           
6
Scorpion Red (Holon)
           
No U-18 Group III 1 2 3 4 5
1
Hawks Haifa
         
2
CIHS Metula 2
         
3
HC Metula
         
4
Nazareth-Ilit
         
5
Naharia